| Management number | 209093111 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $80.00 | Model Number | 209093111 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | Empowered PC |
|---|---|
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Ryzen 7 5700X |
| Item Weight | 16 ounces |
| Manufacturer | Empowered PC |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | Ryzen 7 5700X |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | CPU Cooler |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 3.5 GHz |
| CPU Model Number | Ryzen 7 5700X |
| Processor Series | AMD R Series |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| Hardware Interface | DisplayPort, HDMI |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | wired, full-size, QWERTY |
| Video Output Interface | HDMI, DisplayPort |
| CPU Model Speed Maximum | 4.6 GHz |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Display Resolution Maximum | 3840 Pixels |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form