| Management number | 209113327 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $107.56 | Model Number | 209113327 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Product description: ●CPU: Intel Core i5-6500 ● Memory: 16GB DDR4 RAM ● Hard Drive: 512GB SSD ● Operating system: Windows 11 pro 64 Bit - multi-language support English/Spanish/French. ●Ports: 4 x USB 2.0 6 x USB 3.0 1 x Universal Audio Port 2 x DisplayPort ● Includes: 1 x Dell Optiplex 3620 Mini Tower Business Computer (Renewed) 1 x AC Adapter 1 x Keyboard 1 x Mouse 1 x USB WIFI.
| UPC | 785366575866 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Dell |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | Dell |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Total Usb Ports | 10 |
| CPU Model Number | core i5 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | 36 EU |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet |
| Hard Disk Interface | eSATA |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 530 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wired, Standard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Optical Storage Device | None |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | USB 2.0, USB 3.0, Universal Audio Port, DisplayPort, USB WIFI, PCIe, RJ45 |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form