| Management number | 209117246 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $400.00 | Model Number | 209117246 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor: Intel Core Ultra 7 265 Processor (20 Cores, 20 Threads, 16 MB L3 Cache, 30 MB Intel Smart Cache, 36 MB L2 Cache, 2.4 GHz Base Frequency, Up to 5.3 GHz Max Turbo Frequency). Operating system: Windows 11 Home, 64-bit, English. Graphics: Intel Graphics. Memory: Up to 64GB DDR5 RAM. Hard Drive: Up to 4TB PCIe M.2 Solid State Drive. Optical Drive: None. Connectivity: Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.4. Front Ports: 1x USB Type-C 10Gbps signaling rate, 1x USB Type-C 5Gbps signaling rate, 2x USB Type-A 10Gbps signaling rate, 2x USB Type-A 5Gbps signaling rate, 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm). Rear Ports: 4x USB 2.0 Type-A, 1x DisplayPort 1.4, 1x HDMI Out, 1x Ethernet (RJ-45), 3x 3.5 mm audio jack combo, 1x power connector. Keyboard: HP Black Wireless Keyboard and Mouse combo. Color: Grey. Dimensions W x D x H (inches): 6.1 x 12.4 x 13.27 Weight: 12.72 lbs.
| UPC | 194850652738 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Model Name | OMNIU7 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | Intel Core Ultra 7 |
| Item Weight | 12.72 Pounds |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 4800 MT/s |
| Model Number | OMNIU7 |
| Video Output | DisplayPort, HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Item Dimensions | 12.4 x 6.1 x 13.27 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 20 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Total Usb Ports | 10 |
| CPU Model Number | Intel Core Ultra 7 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Socket | Socket P |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Mouse |
| Keyboard Description | Full-size, Wireless, Membrane |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 YEAR Manufacture |
| Hard Disk Description | HDD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 5.3 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 pixels |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form