| Management number | 209071437 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $90.67 | Model Number | 209071437 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
SpecificationsProcessor: Intel Core i5-6500TOperating System: Windows 11 Professional Memory: 16GB RAMHard Drive: 256GB Solid State DrivePorts: 6×USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, 2×DisplayPort, 1×RJ-45, 1×Headphone/Microphone Combo JackIncluded: Lenovo ThinkCentre M710q Tiny Desktop PC, Keyboard, Mouse, Power Cord, USB WiFi Bluetooth Adapter
| UPC | 760532618080 |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Lenovo ThinkCentre M710q Tiny |
| Resolution | 4096 x 2160 |
| Style Name | i5-6500T-16GB-256GB|Win11 |
| Display Type | LED/LCD |
| Manufacturer | Lenovo |
| Model Number | Lenovo ThinkCentre M710q mini |
| Video Output | DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 2.5 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| CPU Model Number | i5-6500T |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Core i5 |
| Graphics Ram Type | DDR DRAM |
| Native Resolution | 4096 x 2160 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, USB |
| Hard Disk Interface | USB 2.0/3.0 |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wired, Standard Keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 90-day limited warranty |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | DisplayPort, Ethernet, USB |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 4096x2160 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form