| Management number | 209142668 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $31.60 | Model Number | 209142668 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | Khadas |
|---|---|
| CPU Model | Cortex |
| Model Name | VIM1S |
| Manufacturer | khadas |
| Model Number | S905Y4 |
| BuiltIn Media | wifi |
| Mfr Part Number | S905Y4 |
| Processor Brand | Amlogic S905Y4 |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2E+3 MHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Operating System | Android, Ubuntu |
| Compatible Devices | Television |
| RAM Memory Installed | 2 GB |
| Warranty Description | 1 year |
| Wireless Compability | 802.11ac, Bluetooth |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Connectivity Technology | USB2.0, Wi-Fi |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form