| Management number | 209102047 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209102047 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | Raspberry Pi |
|---|---|
| CPU Model | ARMv7 |
| Model Name | Raspberry Pi 5 4GB |
| Item Weight | 60 Grams |
| Manufacturer | Raspberry Pi |
| Model Number | SC1111 |
| BuiltIn Media | Board |
| Mfr Part Number | SC1111 |
| Processor Brand | Broadcom |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Operating System | Linux |
| Compatible Devices | Keyboards, Mice, Monitors, Cameras, USB Peripherals, Devices running Raspberry Pi OS |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Wireless Compability | 802.11ac, Bluetooth |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Memory Storage Capacity | 4 GB |
| Item Dimensions L x W x H | 0.79"L x 1.97"W x 0.39"H |
| Global Trade Identification Number | 05056561803319 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form