| Management number | 209089013 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $14.30 | Model Number | 209089013 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
International products have separate terms, are sold from abroad and may differ from local products, including fit, age ratings, and language of product, labeling or instructions.
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Voltage | 1.35 Volts |
| RAM Size | 8 GB |
| Model Name | 8GB DDR3 SO-DIMM |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Item Weight | 0.02 Pounds |
| Manufacturer | Samsung |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Number of Pins | 204 |
| Compatible Devices | Laptop |
| Data Transfer Rate | 1600 MHz |
| Additional Features | Ecc |
| RAM Memory Technology | DDR3 |
| Column Address Strobe Latency | CL11 |
| Global Trade Identification Number | 06495272100000 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form