| Management number | 209088393 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $22.08 | Model Number | 209088393 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 791259218215 |
|---|---|
| Brand | Dogfish |
| Color | MSATA |
| Model Name | Dogfish |
| Read Speed | 550 Megabytes Per Second |
| Form Factor | mSATA |
| Item Weight | 10 Grams |
| Media Speed | 550 Megabytes Per Second |
| Manufacturer | THREE COLOUR DOGFISH |
| Model Number | Dogfish 120GB |
| BuiltIn Media | warranty, technical support, user manual/guide |
| HardDrive Size | 120 GB |
| Number of Items | 1 |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop |
| Data Transfer Rate | 400 Megabytes Per Second |
| Additional Features | Solid State Drive |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Warranty Description | three years |
| Customer Package Type | FFP |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Disk Form Factor | 1 Inches |
| Hardware Connectivity | SATA 6.0 Gb/s |
| Connectivity Technology | SATA |
| Digital Storage Capacity | 120 GB |
| Specific Uses For Product | Multimedia |
| Cache Memory Installed Size | 256 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form