| Management number | 209001843 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $11.20 | Model Number | 209001843 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 858787002010 |
|---|---|
| Color | Black |
| Brand Name | TRIGGERPOINT |
| Model Name | Trigger Point Performance 00201 GRID Foam Roller - 13" Black |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Weight | 0.5 Kilograms |
| Manufacturer | Implus Footcare, LLC |
| Model Number | 15920 |
| Item Diameter | 13 Inches |
| Material Type | Foam |
| Item Nype Name | GRID Foam Roller - 13" |
| Item Dimensions | 3.94 x 5.12 x 5.12 inches |
| Product Benefits | Muscle Recovery |
| Material Type Free | Chemical Free |
| Included Components | GRID Foam Roller - 13" |
| Target Use Body Part | Whole Body |
| Manufacturer Part Number | 15920 |
| Item Firmness Description | Extra Firm |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form