| Management number | 209096141 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $14.80 | Model Number | 209096141 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 712636394315 |
|---|---|
| Color | White Gold |
| Impedance | 32 Ohms |
| Brand Name | Vonztek |
| Model Name | XSY-BT882M-BJ-D-N1 |
| Style Name | Business |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Sensitivity | 116 dB |
| Control Type | Volume Control |
| Manufacturer | Vonztek |
| Model Number | XSY-BT882M-BJ-D-N1 |
| BuiltIn Media | Storage Bag x1, Type-C Charge Cable x1, USB Dongle x1, User Manual, Wirelss Headset with Microphone x1 |
| Noise Control | Passive Noise Cancellation |
| Cable Features | Without Cable |
| Control Method | Touch |
| Earpiece Shape | Oval |
| Headphone Jack | No Jack |
| Bluetooth Range | 15 Meters |
| Controller Type | Button |
| Frequency Range | 20Hz - 20,000Hz |
| Number of Items | 1 |
| Antenna Location | Call Center, Calling, Office Meetings, Online Class, Remote Workers |
| Audio Driver Size | 40 Millimeters |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Compatible Devices | Cellphones, Desktops, Laptops, pc, Pads |
| Enclosure Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS), Aluminum, Faux Leather, Plastic, Stainless Steel |
| Frequency Response | 2.48 GHz |
| Additional Features | Adjustable Headband, Fast Charging, Microphone Included, Noise Cancellation, Volume Control |
| Battery Charge Time | 2 Hours |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Battery Average Life | 45 Hours |
| Warranty Description | We guarantee global customer support and offer a 12-month warranty, ensuring you have the best experience with our headset for work |
| Age Range Description | Adult |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Headphones Ear Placement | On Ear |
| Specific Uses For Product | Business, Office, Trucking, Driving, Class, School |
| Headphone Folding Features | On Ear |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form